Spacerkiem po przedszkolu
Przedszkole Nr 328 w Warszawie powstało w 1976 roku na osiedlu Chomiczówka. Naszą dumą jest okazała czereśnia rosnąca przed wejściem do budynku, która jest znakiem rozpoznawczym i jednocześnie była inspiracją do powstania nazwy "Akademia pod czereśnią". W styczniu 2019 roku został oddany do użytku nowoczesny budynek przedszkola.
Przedszkole dysponuje ośmioma nowoczesnymi salami, wyposażonymi w tablice multimedialne oraz sprzęt audiowizualny. Posiadamy również salę rytmiczno- gimnastyczną, salę do integracji sensorycznej, gabinet terapeutyczny. Naszą pracę charakteryzuje różnorodność i atrakcyjność form i metod działania (imprezy plenerowe z udziałem rodziców, gości, wycieczki, uczestnictwo w konkursach wewnętrznych i zewnętrznych, warsztatach, zajęcia otwarte itp.). Wszyscy pracownicy dążą do tego, aby dzieci czuły się dobrze, bezpiecznie i były pełne radości. W ramach pracy terapeutycznej wykorzystujemy narzędzia diagnostyczne: do rozwoju psychoruchowego dziecka- KORP oraz do oceny rozwoju mowy- KOLD. W roku szkolnym 2010/11 uzyskaliśmy tytuł Optymistyczne Przedszkole oraz Kraina dzieci w Europie- bis. Co roku otrzymujemy Certyfikat Sieci Uczących się Przedszkoli SUPEŁ. W 2012 r. otrzymaliśmy certyfikat za udział w programie "Czyste Lasy Mazowsza". Posiadamy wiele innych certyfikatów takich jak "Wiślana Szkoła", "Kubusiowi Przyjaciele Natury", "Varsawianistyczna Szkoła", "Szkoła bez przemocy", "Szkoła Współpracy", "Szkoła w ruchu", " "Szkoła Odkrywców Talentów", "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy", "Warszawska Energia". W roku szkolnym 2015/16 przystąpiliśmy do programów Chronimy dzieci oraz Dzieciństwo bez próchnicy. Od 2016 roku uczestniczymy w programie "Mistrzowie Kodowania", a w roku szkolnym 2017/18 realizujemy również programy "Uczymy się programować" oraz "Więcej wiem, mniej choruję". W roku szkolnym 2018/19 przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego " Mały Miś w świecie wielkiej literatury" oraz "Kreatywny przedszkolak". W roku 2020 nasz projekt został wyróżniony w Warszawskich Inicjatywach Edukacyjnych. W roku 2020 dzięki projektowi pani logopedy w ramach budżetu obywatelskiego powstał punkt konsultacyjny ze specjalistami. Od wielu lat uczestniczymy w akcji "Czytające przedszkola". Wielokrotnie wyróżniano nas za działania na rzecz ekologii. Promujemy życie w zdrowiu i równowadze z naturą. Zostaliśmy uhonorowani tytułem Innowacja roku 2014. Bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych np. Tęczowy Promyk- dzieciom, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Góra Grosza, Pola Nadziei. Organizujemy zbiórki zabawek m.in. dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Zbieramy nakrętki, baterie. W każdym miesiącu dzieci oglądają teatrzyki, doświadczają poprzez eksperymentowanie oraz słuchają koncertów muzycznych. Realizujemy innowacje: "Kodowanie super sprawa- to nauka i zabawa", "Odpowiedzialni, samodzielni, współpracujący- edukacja wg Planu Daltońskiego", „Innowacje według pedagogiki Froebla”, „Karty w edukacji przedszkolnej”, „Bank scenariuszy- emocje przedszkolaka", „Logopedia- sensoryka, to zabawa jest dla smyka”, „Od przedszkola do seniora”, „Pomóż mi to zrobić samemu- samodzielność i odpowiedzialność według metody Montessori”.Co sprawia, że "Akademia pod czereśnią" jest miejscem do którego warto uczęszczać?
- lokalizacja z dala od ruchliwych ulic,
- przestronna, nowoczesna i zadbana placówka,
- przyjazny dzieciom rozkład budynku,
- życzliwa, serdeczna atmosfera sprzyjająca nauce i zabawie,
- kompetentna i zaangażowana kadra pedagogiczna,
- dbałość o wszechstronny rozwój dziecka,
- stymulowanie rozwoju dziecka w zakresie integracji sensorycznej (sala SI), terapii logopedycznej oraz zajęć z reedukacji (gabinet terapeutyczny)
- uroczystości na wysokim poziomie artystycznym,
- duża różnorodność i ciekawa organizacja zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli,
- smaczne, zdrowe posiłki z własnej kuchni